Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Biseda Erdogan-Merkel/ Në fokus Mesdheu Lindor, Libia dhe çështja Azerbajxhan-Armeni

Presidenti Recep Tayyip Erdogan tha se për zgjidhjen e problemit të territoreve të Azerbajxhanit duhen zbatuar rezolutat e Kombeve të Bashkuara.

Presidenti Erdogan realizoi një bisedë nëpërmjet videokonferencës me Kancelaren gjermane, Angela Merkel.

Sipas deklaratës së bërë nga Drejtoria e Komunikimeve të Presidencës gjatë bisedës të dy liderët i bënë një vlerësim çështjeve rajonale me në krye zhvillimet e fundit në Mesdheun Lindor dhe Libi si dhe çështja Azerbajxhan-Armeni.

Erdogan i bëri të ditur Merkelit se për zgjidhjen e problemit të territoreve të Azerbajxhanit duhen zbatuar rezolutat e Kombeve të Bashkuara.

Kurse në lidhje me Libinë, Erdogan i përcolli Kancelares gjermane se falë qetësisë së arritur në terren në Libi nuk duhet humbur rasti që ka dalë në shesh.

Postime të ngjashme

Nis shitja e testeve të shpejta COVID-19 në supermarketet gjermane

S.B.

Situatë alarmante në Bosnjë dhe Hercegovinë, 38 të vdekur nga Covid-19

S.B.

Izraeli rihap ekonominë, pasi vaksinoi gati 40% të popullsisë

S.B.

Rrugët e Libanit në tym e zjarr për të shtatën ditë me radhë

S.B.

Papa Françesku përfundon vizitën 4 ditore në Irak: Gjithmonë në zemrën time

S.B.

Në Danimarkë zbulohen 31 lloje të ndryshme të COVID

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...