Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Bisedë telefonike mes Biden dhe Putinit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka paralajmëruar presidentin rus Vladimir Putin për ndërhyrjen e zgjedhjeve në thirrjen e tyre të parë si homologë, thotë Shtëpia e Bardhë.

Biseda përfshiu një diskutim në lidhje me protestat e vazhdueshme të opozitës në Rusi dhe një zgjatje të paktit të fundit të armëve bërthamore SHBA-Rusi.

Putin përgëzoi presidentin e ri të SHBA për fitoren e zgjedhjeve, sipas një deklarate ruse.https://tinyurl.com/y4tkrgmb

Të dy palët thanë se ranë dakord të mbanin kontaktet duke ecur përpara.

Postime të ngjashme

Nga fillimi i pandemisë së coronavirusit, në Brazil kanë humbur jetën 500.000 njerëz

D V

Derisa po hapnin bunarin gjetën një safir në Shri Lankë, më të madhin në botë – vlera e tij është rreth 100 milionë dollarë dhe peshon 510 kilogramë

D V

SHBA kundërshton thirrjen e OBSH-së për të pezulluar vaksinimin

D V

Eksperti francez: Dalja e virusit nga laboratori i Wuhan-it, plotësisht e pamundur

Z H

Numri i rasteve globalisht nga coronavirusi shkon mbi 200 milionë

D V

Vërshimet mund të rrezikojnë më shumë miliona njerëz

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...