Agjencia Zhurnal.mk

‘Bisha’ e Donald Trump: Disa fakte që nuk i dini për veturën më të blinduar në histori

Asnjë veturë tjetër në botë nuk është më e blinduar dhe më e sigurtë se limuzina e Presidentit amerikan, Donald Trump.

E pagëzuar me emrin “Bisha”, për përmasat e saj, ‘Cadillac’ presidenciale është një makinë e blinduar me sisteme mbrojtjeje dhe komunikimi nga më të sofistikuarat.

Mbulesa e trashë prej 8 inç e prodhuar nga një çelik i veçantë, alumin, titan dhe qeramikë për mbrojtje nga çdo sulm vdekjeprurës. Kjo nuk është vetëm një, por një duzinë me Cadillac-ë për shkak të elementëve. Kjo vetur është e aftë të ju rezistojë shpërthimeve me bombë, atyre mesatare dhe të vogla.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...