‘Bisha’ Haaland vazhdon me gola dhe rekorde – shënon në fitoren e Norvegjisë që udhëheq grupin

Vlera e Erling Haaland vazhdon të rritet, pasi sulmuesi i ri vazhdon të gjejë rrjetën dhe e fundit erdhi në fitoren e Norvegjisë të shtunës kundër Letonisë me rezultat 2-0.

 

Golat nga Haaland dhe Mohamed Elyounoussi bën që Norvegjia të marr tre pikët.

Haaland shënoi nga pika e bardhë e penalltisë për epërsinë e norvegjezëve.

Është pothuajse e pamundur të ndalosh sulmuesin që të gjejë rrjetën në çdo ndeshje, ku edhe këtë sezon ka arritur të shënojë tetë herë në të gjitha ndeshjet për klubin dhe vendin e tij.

Me Borussia Dortmund ai ka shënuar gjashtë gola dhe ka kontribuar me tre asistime në pesë ndeshje, ndërsa me kombëtaren ka rekord fantastik pasi ka shënuar 9 gola në 14 paraqitje (askush si ai në Norvegji).

Related posts

E shkëputi kontratën me Spurs, Aurier i gatshëm t’i bashkohet Arsenalit

D V

Messi thyen rekordin e golave ​​të Peles, bëhet golashënuesi më i mirë me kombëtare në Amerikën e Jugut

D V

Marca: PSG pranon ofertën e Realit për Kylian Mbappe, transferimi i pashmangshëm

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More