Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Bishevac: Kërkesat bullgare janë absolutisht të papranueshme dhe joevropiane

Shkup, 1 mars, Zhurnal.mk – Ish-deputeti, Safet Bishevac në Studio 10 theksoi se këtë vit në vend se të shkohet para, kemi sfera ku ka një prapambetje serioze. Ky nuk është niveli të cilin ne si komb e meritojmë, tha Bishevac. Në lidhje me mosmarrëveshjen me Bullgarinë, thotë se procesi do të varet nga disponimi i vendve anëtare të UE-së, transmeton Zhurnal.mk.

“Bullgaria me politikën e saj e shfrytëzoi atë, që ai proces ta mbajë në jetë. Veprimi i Bullgarisë nuk është vetëm tek ajo, por në prapavijë është një lojë e madhe dhe disa vende anëtare janë të gëzuara me sjelljen e këtillë të Bullgarisë”, thotë Bishevac.

Ai tha se pozita e Bullgarisë është e qartë dhe kërkesat bullgare në këtë moment janë absolutisht të papranueshme dhe jo evropiane, por nga pozita e tyre legjitime. // Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

Hoxha: Deri më 15 qershor do të paguhen gjitha subvencionet për bujqit

R Zh

Stevo Pendarovski: Ndryshim i kufijve të Ballkanit do ta destabilizojë rajonin

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...