Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Bislimovski: Me uljen e TVSH-së për rrymën, do të përfitojnë edhe të pasurit

Zhurnal Ads

Shkup, 17 shtator, zhurnal.mk – Kryetari i Komisionit Rregullator për Energjetikë (KRRE) Marko Bislimovski, sot ka folur në lidhje me protestat dhe çmimin e energjisë elektrike në vend.

Ai tha se KRRE i mbështet të gjitha sindikatat dhe organizatat joqeveritare, të zgjidhen për mundësinë e subvencioneve për energji elektrike dhe në këtë mënyrë të përfitojnë qytetarët, përcjell Telegrafi Maqedoni. Ndërsa sa i përket uljes së TVSH-së për energjinë elektrike, ai tha se në këtë mënyrë do të përfitojnë edhe qytetarët të cilët nuk kanë probleme me faturat për rrymën.

“Nëse bëhet ulja e TVSH-së, në këtë mënyrë do të përfitojnë të gjithë konsumatorët, e jo vetëm të varfërit. Gjegjësisht, kështu do të përfitojnë edhe të pasurit të cilët realisht nuk kanë asnjë problem me pagesën e faturave për rrymën. Ndërsa siç e shihni, kemi edhe protesta në të cilat ka qytetarë të cilët kanë makina ekstrem të shtrenjta dhe mendoj se kjo kategori e qytetarëve nuk duhet të ketë asnjë përfitim”, tha Bislimovski.

Ai theksoi se në periudhën e ardhshme do të bisedojnë me Qeverinë për çmimin e energjisë elektrike, për të gjetur zgjidhje të pranuar nga të gjithë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Droga e kapur në Krushevë, Bushi kërkon hetim të plotë

E.E.

Presidentja e Kosovës, Osmani: Qytetarët e Maqedonisë nuk e meritojnë bllokadën

R ZH

Rasti “Sazdovski”: Prokuroria kërkon dënime edhe më të mëdha për Belën dhe Demirin

Z H

Kyçemi në projektin energjetik Aleksandropulos, mundësi për furnizim stabil me gaz

T E

Të mërkurën Kuvendi nis debatin për konfirmimin e gjendjes së jashtëzakonshme

T E

VMRO-DPMNE sot proteston para Qeverisë, MPJ-së dhe Ministrisë së Drejtësisë

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...