Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Bislimovski: Nëse është e nevojshme ngrohja qendrore do të fillojë më një tetor

Shkup, 29 shtator, zhurnal.mk – Sezoni i ngrohjes do të fillojë më 15 tetor dhe do të zgjasë deri më 15 prill të vitit të ardhshëm, por gjithashtu mund të fillojë më 1 tetor, nëse parashikimi për temperaturën mesatare të jashtme është më i vogël ose i barabartë me 12 gradë celsius, sipas të dhënave të Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike.

Kjo u njoftua sot nga kryetari i Komisionit Rregullator për Energjetik Marko Bislimovski, i cili informoi se për shkak të investimeve në rrjetin e shpërndarjes së BEG dhe optimizimit të kapacitetit të tyre për prodhimin e nxehtësisë, konsumatorët do të marrin nxehtësi rreth orës 6.

Ai theksoi se BEG, “ESM Energjetika” dhe “Shkupi Veri” kanë bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për fillimin e sezonit të ngrohjes dhe janë plotësisht të përgatitur dhe nuk presin ndonjë problem.

Postime të ngjashme

Ambasadori i BE-së: Heqja e liberalizimit të vizave nuk diskutohet

R Zh

Regjistrohen 364 raste me Kovid-19 prej 2.379 testimeve, 24 të vdekur, 689 të shëruar

R Zh

Kuvendi i miratoi ligjet nga pakoja e pestë të masave ekonomike

R Zh

Mariçiq kritikon opozitën: Vetëm te ne nuk mund të zbatohet votimi online

R Zh

Qyteti i Shkupit: VMRO-DPMNE fabrikon afera joekzistuese

R Zh

E vrisja mendjen, pse po flitet: “Vaj-vatani e mjerë mileti, në çfarë derexhe erdhi Ali Ahmeti”!

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...