Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Bitcoin kalon përsëri vlerën 60 mijë dollarë

Bitcoin edhe një herë bëri një ngritje të madhe, duke prekur përsëri shifrën 60 mijë dollarë.

Pasi kursi i monedhës digjitale në platformën tregtare Bitstamp të shtunën i ishte afruar rekordit të lartë prej 61,781 dollarë në mes të marsit në më pak se 600 dollarë amerikanë, ai ra në gati 59,700 dollarë të dielën në mëngjes.

Sipas Coinmarketcap, çmimi aktualisht është pak më pak se 60,133 dollarë, transmeton Telegrafi.

Që nga “kërcimi” në lartësinë rekord në mes të marsit, norma e monedhës digjitale më të vjetër tani është konsoliduar midis rreth 50,000 dhe rreth 60,000 dollarë.

Sipas Coinmarketcap, Bitcoin tani ka një kapitalizim të tregut prej 1,1 trilion dollarësh. Kjo do të thotë se kriptomonedha më e vjetër është edhe më e madhja.

Pas Bitcoin, monedha digjitale Ether renditet e dyta me një kapitalizim tregu aktualisht gati 246 miliardë dollarë.

Kriptovalutat Bitcoin dhe Ethereum janë rritur ndjeshëm në orët e fundit.

Çmimi i Ethereum është gjithashtu në rritje përsëri.

Monedha digjitale preku shifrën markën 2,149 dollarë.

Postime të ngjashme

Apple Watches do të masë glukozën dhe alkoolin në gjak

S.B.

Tani e tutje, Instastoryt do të duken ndryshe

S.B.

Microsoft do të heqë plotësisht Adobe Flash Player nga Windows 10

S.B.

Elon Musk: Mbi 500 mijë njerëz kanë bërë parapagimin për shërbimet e internetit Starlink

S.B.

Apple Maps ndryshon emrat e qyteteve të Kosovës, ato tashmë shënohen në gjuhën shqipe dhe jo serbe

S.B.

Google njoftoi aksidentalisht për një produkt të ri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...