Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi

Bitcoin me një tjetër rekord, vlera e kriptovalutës arrin në 57 mijë dollarë

Vlera e bitcoin ka shënuar sot një rritje tjetër rekord, që konsiderohet si rekordi më i madh gjatë këtij viti i kësaj kriptovalute – duke arritur në 57 mijë dollarë.

Për 2.5 për qind është rritur vlera e bitcoin duke arritur në 57.396 dollarë.

Që nga fillimi i vitit e deri më sot, bitcoin është rritur për afro 72 për qind, e kjo rritje i atribuohet pronari të kompanisë Tesla që merret me prodhimin e veturave elektrike, pasi ka bërë të ditur se në këtë valutë virutale ka investuar 1.5 miliard dollarë.

E rritjes i ka kontribuar edhe numri i madh i investitorëve në bitcoin, ku shumë prej tyre kanë deklaruar se kanë filluar ta pranojnë si një valutë pa të cilën nuk mund të kryejnë asnjë pagesë.

Postime të ngjashme

Ivent industria kërkon ndihmë financiare të pakthyeshme, papunësia bie me mbi 60 për qind

Z H

Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

Z H

Priten çmime të reja të derivateve të naftës nga KRRE-ja

R Zh

LSM: Dialogu social duhet të zgjerohet edhe në çështjen e hendekut gjinor në pagat

Z H

Kompanitë prodhuese presin ndihmën e qeverisë për rimëkëmbje

T E

Besimi: Reforma tatimore do të bazohet në drejtësi, arkëtim më të mirë, transparencë, dixhitalizim dhe tatimim “të gjelbërt”

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...