Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Bitcoin po i afrohet vlerës rekord të 2017

Zhurnal Ads

Hendeku mes botës së kriptomonedhave dhe institucioneve financiare tradicionale është mbyllur dramatikisht tonë ekspertët.

Bitcoin po shkëlqen këtë vit. Kriptomonedha sapo kapi vlerën e 17 mijë dollarëve, një nivel i paarritur që prej 3 vitesh.

Në 24 orët e fundit çmimi i Bitcoin u rrit me 4% duke u tregtuar me 17,030 dollarë sipas CoinDesk. Insajderët e industrisë thonë se rritja e Bitcoin këtë vit ka të bëjë me një numër faktorësh ku ndër më kryesoret ishte pandemia e Covid-19.

Hendeku mes botës së kriptomonedhave dhe institucioneve financiare tradicionale është mbyllur dramatikisht tonë ekspertët.

Rezultat i saj është se lojtarët aktualë të tregut e kanë pranuar si realitet e madje janë të gatshëm të kërcejnë në varkën e kripmonedhave.

Rritja meteorike e Bitcoin vjen edhe në një kohë kur kompani të mëdha po zhvendosen në këtë hapësirë.

Një prej këtyre emrave të mëdhenj është padyshim PayPal i cili filloi ofrimin e shitblerjet së kriptomonedhave në SHBA dhe së shpejti edhe në vende të tjera të botës. /PCWorld Albanian

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

“Clubhouse”, aplikacioni i ri i mediave sociale që po depërton në krye të klasifikimeve

S.B.

Apple dhe FB përplasen për privatësinë

S.B.

Shkencëtarët printojnë ndërtesa prej dheu

admin

Mbështetësit e Trumpit duan të protestojnë përpara zyrave boshe të Twitter

S.B.

Samsung Galaxy S20 Fan Edition del në shitje

admin

Para 25 vjetëve, Bill Gates parashikoi Netflix, iPhone dhe Facebook: Por ja se çfarë ai gaboi

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...