Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

“Black Panther” vazhdon xhirimet në korrik të vitit 2021

Filmi i shumëpritur “Black Panther” raportohet se do të fillojë me xhirime në korrik të vitit 2021.

Filmi superhero i Marvel fillimisht ishte planifikuar të fillonte me xhirime në mars 2021, por vdekja tragjike e aktorit kryesor Chadwick Boseman, vonoi planet ndërsa kasta dhe ekipi i saj nuk ishin të gatshëm për këtë.

Sipas The Hollywood Reporter, duke cituar burime të shumta, “Black Panther 2” do të xhirojë në Atlanta deri në gjashtë muaj me Ryan Coogler përsëri si drejtues.

Letitia Wright, Lupita Nyong’o, Winston Duke dhe Angela Bassett thuhet se të gjithë janë gati të përsërisin rolet e tyre dhe ylli i Netflix “Narcos”, Tenoch Huerta, raportohet se është në bisedime për të luajtur një antagonist të ri.

Producentja ekzekutive e “Black Panther, Victoria Alonso më parë konfirmoi deklaratën e CGI për gazetën argjentinase Clarín.

“Jo Ka vetëm një Chadwick, dhe ai nuk është më me ne. Mjerisht, mbreti ynë ka vdekur në jetën reale, jo vetëm në trillime, dhe ne po duam pak kohë për të parë se si ne vazhdojmë historinë dhe si ta nderojmë këtë kapitull të asaj që na ka ndodhur papritur, aq e dhimbshme dhe e tmerrshme për të qenë e vërtetë”, shpjegoi ajo.

Boseman vdiq në gusht në moshën 43 vjeçare pas një beteje me kancerin e zorrës së trashë.

Ai nuk e zbuloi sëmundjen e tij për publikun dhe vetëm pak njerëz të tij të afërm e dinin këtë.

Postime të ngjashme

Taylor Swift ripërpunon albumin “Red”

Lea Muslija

Pushimet nuk kanë të mbaruar për Alketa Vejsiun

Lea Muslija

Rita Ora sjell imazhe nga ndeja e organizuar për komunitetin LGBTI, e ftuar edhe artistja e njohur

Lea Muslija

Sara feston ditëlindjen, kështu zgjodhi ta urojë Ledri

Lea Muslija

Djali i David Beckham bën xhiro me “Maserati” 65 mijë funtash rrugëve të Londrës

Lea Muslija

Jay-Z padit ish-bashkëpunëtorin e tij, shkak albumi “Reasonable Doubt”

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...