BlackBerry pritet të paraqet një telefon me mbështetje 5G

Tifozët e kësaj marke mund të shpresojnë ende për diçka, veçanërisht tani që po vijnë zëra se telefoni BlackBerry që mbështet 5G është ende në proces, madje përmendet se ka një datë të lëshimit.

 

Ka pak kohë që nuk kemi dëgjuar asgjë për BlackBerry.

Por duket se tashmë kompania po punon në telefona inteligjentë me mbështetje 5G.

OnwardMobility me bazë në Teksas zbuloi se kompania kishte licencuar markën për të krijuar telefonin e parë 5G BlackBerry. Qëllimi ishte që të nisej telefoni në gjysmën e parë të vitit 2021. Ky qëllim patjetër që nuk u realizua, por kompania dëshiron të provojë se ende dëshiron të bëjë telefonin e parë 5G me markën e kompanisë së famshme.

Tani për tani, nuk ka as një njoftim se çfarë do të presim nga telefoni, sepse nuk ka shumë informata në lidhje me këtë telefon inteligjent.

Fati i markës BlackBerry në këtë pikë varet shumë. Padyshim që ka ende adhurues të dizajnit kult të telefonit me një tastierë fizike, por mund të ketë më pak prej tyre me kalimin e kohës. 

Related posts

Inteligjenca artificiale, droni autonom fiton garën ndaj dy pilotëve

D V

Surface Pro 8 i Microsoft vjen me një ekran 120Hz dhe port Thunderbolt

D V

Elon Musk del kundër Apple

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com