Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Bleona merr vaksinën anti-covid, shpreh mirënjohjen për stafin mjekësor

Në Shtete e Bashkuara të Amerikës, por edhe në shumë vende tjera të botës ka filluar tashmë shpërndarja e vaksinës kundër virusit COVID-19.

Shumë shqiptarë që jetojnë jashtë vendit kanë pasur fatin që ta marrin atë, e së fundmi një proces të tillë e ka kryer edhe këngëtarja e njohur shqiptare, Bleona Qereti.

Këngëtarja e cila prej më shumë se një dekade jeton në Los Angeles, publikoi një fotografi në Instagram, ku shfaqej me uniformën e një infermiereje, e ndërsa në mbishkrimin e saj tregoi për vaksinën që kishte marrë.

Ajo gjithashtu publikoi edhe një imazh të fletë-lëshimit të lëshuar pas marrjes së vaksinës anti-covid, ndërsa u sugjeroi fansave që kanë mundësinë, që ta marrin sa më shpejt atë.

“Sapo jam vaksinuar dhe i rekomandoj me forcë kujtdo që është në gjendje të marrë vaksinë COVID -19 për t’u marrë parasysh. Është koha për të dalë në krye të virusit dhe për ta mposhtur atë një herë e përgjithmonë. PS: Kjo fotografi është nga filmi që kam xhiruar muajin e kaluar – nuk ka dalë akoma, por desha të tregojë mirënjohjen time për punëtorët e frontit të parë – heronjtë tanë të vërtetë! Shërbimi juaj vetëmohues ndaj komunitetit më të madh po na ndihmon të gjithëve të kalojmë këto periudha të vështira. Ju keni mbështetjen time dhe vlerësimin e përzemërt për gjithçka që bëni”, ka shkruar Qereti në Instagram.

Nga pamjet, shihet se këngëtarja ka marrë vaksinën anti-covid të kompanisë “Moderna”.

Bleona përndryshe vazhdon të qëndrojë në Los Angeles e angazhuar në disa projekte, gjersa duket se prioritet për të për momentin është kinematografia.

Postime të ngjashme

As që ua merr mendja, Olta Gixhari tregon arsyen e pazakontë pse nuk e zbulon identitetin e partnerit dhe djalit

D V

Një festë jo e thjeshtë, Meghan Markle po organizon ditëlindjen e saj me këtë person të veçantë

D V

Nëse një ditë Bora Zemani do të bëhet me vajzë, ajo do ketë një emër mjaft të veçantë!

D V

Alex Rodriguez flitet për një lidhje dashurie me Melanie Collins, derisa fotografohen së bashku përreth Talamanca Bay në Ibiza

D V

Scientologjia ia shkatërroi martesat dhe marrëdhënien me vajzën, por jo edhe karrierën e Tom Cruise

D V

Morena vjen në poza verore

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...