Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Bllokohet autostrada Shkup-Tetovë, protestuesit nuk pajtohen me shtrenjtimin e rrymës

Zhurnal Ads

Shkup, 22 tetor – Sonte protestuesit kundër shtrenjtimit të rrymës elektrike, kan bllokuar autostradën Shkup-Tetovë. Është hera e tetë me radhë ku protestuesit në shenjë revolte bllokojnë magjistralet në vend.

Ndryshe, protestat në forma të ndryshme kundër shtrenjtimit të rrymës elektrike kanë filluar prej muajit gusht, si kundërpërgjigje ndaj vendimi të Komisionit Rregullator i Energjetikës (KRRE) për të rritur çmimin e energjisë elektrike.

Lajmi për rritjen e çmimit të rrymës u prit me reagime të ashpra në opinion, si rezultat i së cilës erdh edhe ideja për të protestuar. Sipas autoriteteve, me çmimin e ri, nëse keni faturë 1.500 denarë, duhet të paguani 100 denarë më shumë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

18 fëmijë dhe 120 të punësuar në çerdhe janë të infektuar me Covid 19

Z H

Do jemi afër Ballkanit perëndimor edhe gjatë valës së dytë me Covid 19

Z H

1039 raste të reja me Covid dhe 15 viktima

T E

Aliu: Të sigurohen ndihma financiare për mësimdhënësit, nxënësit të pajisjen me kompjuterë

E.E.

Hospitalizohet në repartin infektiv, Lubomir Fërckovski

T E

Nga e hëna studentët vendosen në konvikte, në mensat maksimumi 2 në tryezë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...