Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Bllokohet rruga kryesore në Gjorçe Petrov kundër ndërtimit të disa ndërtesave

Shkup, 12 shtator – Një protestë nga banorët e komunës Gjorçe Petrov po zhvillohet momentalisht ku banorët kanë bllokuar rrugën kryesore duke protestuar kështu kundër kryetarit të komunës dhe vendimit të tij për të ndërtuar disa ndërtesa banimi në disa lokacione, shkruan Zhurnal.mk

Banorët e kësaj komune me pankarta kërkojnë që kryetari i komunës të ndërtojë çerdhe dhe parqe në vend që të ndërtojë ndërtesa banimi në këtë komunë.

Postime të ngjashme

“Kalliri i Mirësisë”: Të kthejmë buzëqeshjen për Ramazan tek familjet në nevojë

R Zh

Në Bllacë u inauguruan “Muri i Kujtesës” dhe parku “Hasan Prishtina”

R Zh

Rasti “Mafia”, VMRO: Spasovski i fotografuar me të burgosurit

R Zh

Prokuroria kumton detaje për aksionin anti-drogë: Janë arrestuar 6 persona

R Zh

Smogu i helmon qytetarët deri në pranverë

R Zh

Mbështetje teknike nga Ambasada e SHBA-së dhe bashkëpunim me MPB-në për konfiskim të drogës

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...