Agjencia Zhurnal.mk
Auto

BMW futet me shpejtësi në një kthesë, u ndal nga anësoret në rrugë

Drejtuesit e Mustang zakonisht janë përgjegjës për marrëzi të tilla, por edhe drejtuesit e BMW-së gjithashtu dinë të bëjnë gjëra të tilla.

Si në raste të panumërta të mëparshme, shkaku i aksidentit ishte një tubim i dashamirëve të makinave.

Realisht, shoferët të cilët nuk mund të përmbahen janë rregullisht fajtorë për problemet, dhe nëse kësaj i shtoni mungesën e përvojës, nervozizmit dhe fuqisë së madhe të makinës, bëhet e qartë pse tubime të tilla përfundojnë rregullisht në aksidente trafiku, transmeton Telegrafi.

Dhe shpesh edhe kur mbledhja ka mbaruar. Kështu ishte në këtë rast kur pjesëmarrësit u larguan nga ngjarja. Pasi McLaren 570S dhe Nissan GT-R u larguan me një përshpejtim të mirë, një BMW M3 nxitoi.

Padyshim që shoferi i BMW dëshironte të largohej nga mbledhja me stil, duke kryer një manovër që do të mbahet mend.

Në një farë mënyre, ai pati sukses sepse përpjekja e tij për të kaluar nëpër kthesë përfundoi në buzë të rrugës. BMW goditi anësoret e rrugës, dhe vetëm falë shpejtësisë së saj të ulët përfundoi më mirë.

Pasojat e aksidentit janë të vështira për t’u vlerësuar, por është mjaft e sigurt që të paktën dy rrota ishin dëmtuar rëndë. Ashtu si krenaria e shoferit.

Postime të ngjashme

Volkswageni paralajmëron modelin e ri me të cilin do të vendosë standarde të reja

S.B.

Teslas i bie vlera

S.B.

Rënie e shitjes së automjeteve të reja për 33 për qind

R Zh

Gjithnjë e më shumë po vidhen pasqyrat e veturave, hajnat po e përdorin teknologjinë e avancuar të tyre

S.B.

Tesla do blejë nikel nga minierat e Kaledonisë së Re

S.B.

Fiat-Chrysleri dhe PSA-ja shënuan fitime në “vitin pandemik”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...