Agjencia Zhurnal.mk
Auto

BMW-ja rikthen 26 mijë vetura hibride nën dyshimet për defekte në bateri

BMW ka kthyer prapa një seri të veturave hibride për shkak të telasheve me pakot e baterive. Lista përfshin modelet X1, X2, X3 dhe X5, por edhe Seritë 3, 5 dhe 7.

Rikthimi vlen për modelet hibride të krijuara mes 20 janarit dhe 18 shtatorit sivjet. Sipas BMW-së, nga defekti janë të prekura 26700 vetura në gjithë botën.

Inxhinierët e BMW-së kanë thënë se kanë shqetësime mos ndotës të jashtëm janë mbyllur brenda pakove të baterive dhe nëse ekziston rreziku për zjarr.

BMW-ja nuk është kompania e vetme që ka kthyer prapa modelet e prodhuara me bateri. Edhe Fordi ka bërë të njëjtën gjë këtë verë, ndërsa Hyundai kishte kthyer disa modele Kona Electric.

Postime të ngjashme

“Sulm” i ri ndaj Modelit Y të Teslas: Audi prezanton Q4 e-tron dhe Q4 Sportback e-tron

S.B.

Ferrari në vitin 2025 do ta lansojë veturën e parë tërësisht elektrike

S.B.

Prezantohet edhe zyrtarisht Mercedes EQS – luks i jashtëzakonshëm dhe brendësi e digjitalizuar

S.B.

Huawei po investon një miliard dollarë në biznesin e veturave, pretendon se është më i mirë se Tesla

S.B.

Audi i bën konkurrencë Maybach-ut

S.B.

Apple konkretizon planet për veturën elektrike, bashkëpunon me kompani të njohura

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...