Agjencia Zhurnal.mk
Auto

BMW-ja shton versionin e serisë 2 me rrotat e para aktive edhe në SHBA

BMW-ja seria 2 Gran Coupe i ri ka dal në shitje gjatë këtij viti me 2 opsione të motorëve dhe me të gjitha rrotat aktive si opsion standard në SHBA.

Ndërsa blerësit në Evropë kanë mundur të zgjedhin në mes të sistemit me të gjitha rrotat aktive apo vetëm me rrotat e para aktive.

Tani, BMW-ja ka shtuar këtë opsion edhe në SHBA, me dy opsionet e motorëve që blerësit mund të zgjedhin.

BMW 228i sDrive ka motorin e njëjtë me atë xDrive, i cili prodhon 228 kuajfuqi (170 kilowatts).

Versioni me rrotat e para aktive është më i ngadaltë se ai me të gjitha rrotat aktive. Shpejtësinë nga 0 në 100km/orë e arrin për 6.3 sekonda ndërsa ai me të gjitha rrotat aktive për 6 sekonda.

Versioni M235i xDrive prapë mbetet më i shpejti, pasi ka 301 kuajfuqi e shpejtësinë nga 0 në 100km/orë e arrin për vetëm 4.5 sekonda.

Postime të ngjashme

Gjithnjë e më shumë po vidhen pasqyrat e veturave, hajnat po e përdorin teknologjinë e avancuar të tyre

S.B.

Tesla do blejë nikel nga minierat e Kaledonisë së Re

S.B.

Fiat-Chrysleri dhe PSA-ja shënuan fitime në “vitin pandemik”

S.B.

Përshpejtimi i kësaj Audi është e mbinatyrshme

S.B.

Kufiri i shpejtësisë ishte 90, por ky amerikan voziste 250 km/orë

S.B.

Shitet McLaren F1 për 15,000,000 dollarë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...