Agjencia Zhurnal.mk
Auto

BMW ka përgjigjen për VW Golf GTI, ja çfarë ka në menynë e saj

Në një përpjekje për t’u afruar sa më shumë klientëve të rinj që duan performancë sportive, prodhuesi bavarez do të ofrojë një version të ri të fuqishëm të Serisë 1.

Kjo quhet BMW 128-ti dhe në mënyrë që të kënaqim orekset e atyre që janë më të prirur për ngarje sportive, një performancë pak më speciale po vjen, transmeton Telegrafi.

Kjo makinë mundësohet nga një motor 2.0 me benzinë me një maksimum prej 265 kuaj fuqi.

Ky model ka tetë shpejtësi dhe shpejtësinë nga 0 në 100 km / orë e arrin në vetëm  6.1 sekonda.

Në BMW, ata theksojnë se ky model, përveç që ka një motor më të fuqishëm, ka edhe një modifikim të ndjeshëm që do të ofrojë shumë më shumë dinamikë drejtimi.

Çmimi për këtë makinë nuk është njoftuar ende.

Postime të ngjashme

Ken Block shet Ford Hoonitruckun për një milion dollarë

Dafina Vidishiqi

Gronos është Mercedes-AMG G63 i Mansory

Dafina Vidishiqi

Filloi prodhimi i veturës së re Nissan Qashqai

Dafina Vidishiqi

Dacia ndryshon logon

Dafina Vidishiqi

Mazda do të lansojë 13 modele të automjeteve të elektrizuara deri në vitin 2025

Dafina Vidishiqi

Ford Bronco që i përkiste Kevin Hartit po del në ankand

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...