Auto

BMW prezantoi një makinë mjaft tërheqëse

Saktësisht 35 vjet pas prezantimit të Serie 3 të para të edicionit kabriolet, një pasardhës arrin nga BMW, Seria 4 Convertible.

Nëse dizajni i BMW ka pasur rënie kohët e fundit, tani gjërat kanë ndryshuar pak.

Ne jemi mësuar me grilën e madhe përpara, dhe në një model si ky, është më e lehtë për t’u ‘gëlltitur’. Gjegjësisht, të gjithë vëmendjen e marrin pjesët e tjera të makinës, veçanërisht silueta e dritës dhe pjesa lartë pa çati, transmeton Telegrafi.

Emri i tij është BMW M440i xDrive dhe ofrohet nga ky model për herë të parë. Gjashtë cilindra në linjë në formën e një hibridi 48V zhvillon 374 kuaj fuqi dhe ofron shumë energji pas timonit.

Le të përmendim gjithashtu se si çatia hapet në një shpejtësi prej 18 sekondash.

BMW thotë se ky model 430i duhet të arrijë 100 km / orë në vetëm 5.9 sekonda.

Çmimi i kësaj makina fillon nga 55 mijë dollarë dhe shkon deri në 66 mijë dollarë.

Postime të ngjashme

Tingulli i Audi e-tron GT do të tingëllojë ndryshe nga çdo veturë tjetër elektrike

admin

Modeli BMW i4 M konfirmohet zyrtarisht se do të zbulohet në vitin 2021

admin

Shpaloset Ferrari Portofino M me 612 kuajfuqi

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...