Agjencia Zhurnal.mk
Auto

BMW prezanton modelin e ri M5 sportiv

Zhurnal Ads

BMW ka publikuar fotografi të reja të sedanit premium sportiv.

Bavarezët prezantuan veturën e re të rifreskuar M5 në qershor, dhe tani kemi mundësinë të shohim fotografi të freskëta, të bëra në Mbretërinë e Bashkuar, transmeton Telegrafi.

BMW ka zgjedhur një automjet të kuq për xhirimin promovues, i cili thekson më tej karakterin sportiv të veturës.

Kujtojmë, se kjo makinë ka një motor benzinë ​​4.4 litërsh V8 twin-turbo me 625 kuaj fuqi dhe 750 Nm.

Njësia është e lidhur me një automatik me 8 shpejtësi, dhe fuqia transmetohet në të 4 rrotat.

Shoferi mund të zgjedhë midis mënyrave të ngasjes 2WD, 4WD dhe 4WD Sport.

Kjo veturë, shpejtësinë nga 0 në 100 km/orë e arrin në vetëm 3.3 sekonda.

Shpejtësia maksimale është e kufizuar në mënyrë elektronike në 250 km/orë, por me paketën opsionale M Driver kufiri zhvendoset në 305 km/orë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ford prezanton Mustang Mach-E, SUV-in plotësisht elektrik

S.B.

Volvo më e bukur në histori feston 60 vjetorin e lindjes dhe sërish është në shitje

S.B.

Range Rover klasik bëhet me motor elektrik

S.B.

Ducati Diavel, motoçikleta që ngjan me Lamborghini

S.B.

Më i miri u bë edhe më i mirë: Njihuni me Land Cruiser-in e ri

admin

Zbulohet një model super luksoz i Rolls-Royce

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...