Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Boca Juniors nuk heq dorë nga Cavani, gati t’i paguajë pagën që kërkon

Boca Juniors vazhdon të jetë i interesuar për shërbimet e sulmuesit së Manchester Unitedit, Edinson Cavani.

33-vjeçarit i skadon kontrata në qershor, por ka mundësinë që ta rinovojë kontratën nëse arrin marrëveshje me “Djajtë e Kuq”, transmeton lajmi.net.

Sipas TNT Sports, Boca Juniors do bëjnë çmos ta transferuar uruguaianin dhe do t’i paguajnë pagat e lojtarit.

Pos, nga ana tjetër klubi anglez është duke provuar ta bind Cavanin për qëndrimin edhe për tjetër edicion, sidomos pasi trajneri Ole Gunnar Solskjaer është i kënaqur me punën e tij.

Cavani këtë edicion në fanellën e Unitedit ka bërë 27 paraqitje duke regjistruar shtatë gola dhe dy asistime

Postime të ngjashme

Mbyllet pa gola ndeshja mes Anglisë dhe Skocisë

Dafina Vidishiqi

Morata: Nuk është asgjë nëse tifozët më vërshëllejnë, jam më i motivuar se kurrë për Poloninë

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Simonovski nënshkruan me Dritën

Dafina Vidishiqi

Prishtina akomodohet në Tiranë para ndeshjeve të raundit preliminar në LK

Dafina Vidishiqi

Pa gola pas 45 minutave të para në derbin britanik

Dafina Vidishiqi

Perisic në histori me Kroacinë, bëhet futbollisti i parë që shënon në katër turne të mëdhenj

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...