Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Boçvarski: Duhet dinamikë më serioze për autostradën Shkup-Bllacë

Shkup, 8 tetor, zhurnal.mk – I pyetur për mungesën e punimeve në terren në autostradës Shkup-Bllacë, ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoja Boçvarski theksoi se ka përparim në pjesën e shpronësimit, dhe se së shpejti do të nis realizimi i seksionit të parë nga kjo autostradë.

“Shkup-Bllacë, seksioni i parë, që është 1.8 kilometra, kemi përparim në pjesën e shpronësimit, nga 60 për qind, tashmë kemi arritur 80 për qind. realizuesi është vendosur në punë. Kur ka nivel të lartë të shpronësimit, mund të që seriozisht të punohet, dhe me shpejtësi më të madhe. Pjesa e dytë e seksionit po projektohet. Gjatë realizimit të pjesës së parë, duhet të përfundojë projektimi dhe tenderimi i pjesës së dytë dhe të përzgjidhet realizuesi. Do ta ndjekim këtë dinamikë, me rëndësi është që atje duhet të niset me dinamikë më serioze”, theksoi Bllagoja Boçvarski, ministër i Transportit dhe Lidhjeve.

Postime të ngjashme

Bilall Kasami: 2 deputetë të opozitës shqiptare do t’i bashkohen shumicës

R Zh

Editorial në News Week / Biden të luftojë për drejtësinë në Ballkan

R Zh

Ministri Hoxha takon prodhuesit e orizit

T E

Votëbesimi i Qeverisë mund përsëri të vendoset në test, pa kaluar 90 ditë

T E

Zjarr tek liqeni Treska, dyert e mbyllura e zjarrfikësit nuk mund të hyjnë?

T E

Kasami: Grafa etnike do të bëhet realitet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...