Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Boçvarski në kontroll të projekteve infrastrukturore në Komunën e Velesit

Shkup, 3 tetor – Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoj Boçvarski sot do ta vizitojë Komunën e Velesit, me ç’rast do të njihet me projektet infrastrukturore.

Siç paralajmëroi Ministria e Transportit, Boçvarski dhe kryetari i Komunës së Velesit, Ace Kocevski do të kontrollojnë punët në sanimin e rrëshqitjes së dheut në rrugën rajonale Veles-Gradsko dhe në ndërtimin e sistemit ujësjellës për vendbanimet Rashtan dhe Buzallakovë.

Postime të ngjashme

Takimi i dytë i Osmanit dhe Stoevit në Antalia

Dafina Vidishiqi

PDSH me Sadi Bexhetin synon fitoren në Tetovë

Dafina Vidishiqi

Komuna e Jegunovcës pa menaxhim me mbeturinat, në hyrje të fshatrave ju “mirëpresin” deponitë e egra

Dafina Vidishiqi

ESHS-Maqedoni: Vitin e kaluar kanë vdekur 25.775 persona, 10.9 përqind prej tyre nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Prizreni dhe Tetova do të lidhen me tunel!

Dafina Vidishiqi

BE heq zyrtarisht kufizimet për qytetarët e Maqedonisë e Veriut (VIDEO)

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...