Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Boçvarski: Pas 20 vitesh me rëndësi është të kemi regjistrim për shkak të planifikimit të mirë të investimeve

Vinicë, 27 mars – Regjistrimi do të mbahet sipas të gjitha protokolleve shëndetësore për shkak të ruajtjes së shëndetit të qytetarëve. Pas njëzet vitesh me rëndësi është të zbatohet regjistrimi që të kemi shifra të sakta gjatë planifikimit për të gjitha investimet e ardhshme në infrastrukturë, ka deklaruar ministri për Transport dhe Lidhje, Bllagoj Boçvarski në vizitën e sotme në komunën e Vinicës.

“A bëhet fjalë për ujësjellës, rrugë ose kanalizime, ndërtesa ose banesa sociale si parakusht që të bëjmë planifikim të mirë është zbatimi i regjistrimit. Regjistrimi duhet të mbahet pas 20 vitesh në shtet, pasi parametrat e rinj që do të na japë regjistrimi, ky operacion na jep mundësi për planifikim preciz, urbanizim dhe zgjidhjen e çështjeve të rëndësishme infrastrukturore dhe problemeve të qytetarëve”, ka thënë ministri Boçvarski.

Postime të ngjashme

Takimi i dytë i Osmanit dhe Stoevit në Antalia

Dafina Vidishiqi

PDSH me Sadi Bexhetin synon fitoren në Tetovë

Dafina Vidishiqi

Komuna e Jegunovcës pa menaxhim me mbeturinat, në hyrje të fshatrave ju “mirëpresin” deponitë e egra

Dafina Vidishiqi

ESHS-Maqedoni: Vitin e kaluar kanë vdekur 25.775 persona, 10.9 përqind prej tyre nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Prizreni dhe Tetova do të lidhen me tunel!

Dafina Vidishiqi

BE heq zyrtarisht kufizimet për qytetarët e Maqedonisë e Veriut (VIDEO)

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...