Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Bogdanoviç për përmendoret: Shteti ka dhënë lejet dhe duhet t’i shfuqizojë

Shkup, 1 tetor – Kryetari i komunës së Qendrës, Sasa Bogdanoviç, tha për emisionin “Vin vin” se ata morën udhëzime nga Qeveria, e cila e konsideron atë “Unaza e vogël”.

“Kalimi i planit të detajuar urbanistik nuk është vetëm një dëshirë e komunës së Qendrës. Nevojitet një sondazh publik dhe të gjitha mendimet dëgjohen. “Njerëzit në Shkup 2014 po kërkojnë gjithashtu drejtësi, jo vetëm prishjen e monumenteve,” tha Bogdanoviç.

Sipas tij, shteti ka lëshuar leje ndërtimi dhe duhet t’i shfuqizojë ato.

“Një akt ligjor duhet të përcaktohet për monumentet dhe ne si komunë nuk mund ta iniciojmë atë,” tha ai.

Postime të ngjashme

Lajçak: Shkupi ka përmbushur detyrimet, është radha e Brukselit

R Zh

Agjenda kryeministrit Zaev: Takime pune në Bruksel, Madrid dhe Athinë

R Zh

Arifi: Fillon rekonstruimi i rrugës lokale Tetovë-Bërvenicë

R Zh

Editorial: Sfidat kryesore të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut gjatë vitit 2021

R Zh

Ndërtimi i bulevardit “Bosnjë e Hercegovina” hyn në fazën përfumdimtare

R Zh

Gashi: Integrimi i përnjëhershëm dhe i plotë i Ballkanit Perëndimor në BE mund ta qetësojë rajonin tonë të trazuar

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...