Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Boki-13 del nga burgu i Shutkës dhe shkon në paraburgim shtëpiak

Zhurnal Ads

Shkup, 30 tetor, zhurnal.mk – Bojan Jovanovski për më pak se dy orë duhet të dalë nga burgu i Shutkës, sepse Gjykata e Apelit e vërtetoi ankesën e tij për shlyerje të paraburgimit, transmeton Zhurnal.

Informatën për “Fokus” e konfirmoi avokati i tij Sasho Dukovski.

“Jovanovski së shpejti duhet të del nga paraburgimi dhe të shkon në paraburgim shtëpiak sepse Gjykata e Apelit e pranoi ankesën tonë”, deklaroi Dukovski.

Ai tha se përfundimisht gjykata e pa seriozitetin e gjendjes shëndetësore të Jovanovskit.

Boki 13 në rastin “Reket” ishte dënuar me 9 vite burg, ndërsa tani i gjykohet edhe për rastin “Lidhja Ndërkombëtare”.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Analistët japin parashikimet: Cila parti do të fitonte nëse mbahen zgjedhje të parakohshme bashkë me lokalet

E.E.

190 raste të reja, 6 të vdekur dhe 2009 të shëruar nga Covid 19

T E

Milevski: Pandemia i zvogëloi mjetet e komunave, nevojitet ndihmë shtetërore për aktivitete normale

Z H

Aktvendimi i Gjykatës së Apelit për Zoran Milevski – Kiçeec shkon në Gjykatën Penale

Z H

Do të hapen konviktet për studentët dhe nxënësit e shkollave të mesme

E.E.

Pompeo: Rusia tentoi të pengojë nënshkrimin e Marrëveshjes së Prespës

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...