Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Boki 13 u shtrua urgjentisht në spital

Shkup, 8 shtator – Bojan Jovanovski, i njohur si Boki 13 këtë mëngjes u transferua urgjentisht në Klinikën për Sëmundjet Kirurgjikale “Shën Naum Ohridski”, ose ish Spitali i Qytetit në Shkup, shkruan Faktor.

Boki 13 kishte një inflamacion të rëndë të stomakut, për shkak të të cilit iu nënshtrua një operacioni.Më herët, gjatë seancave gjyqësore, Boki 13 shpesh ankohej për probleme serioze shëndetësore. Ai është i njohur për publikun pas çështjes “Reket” në të cilën u dënua me 9 vjet burg.

Ai deri më tani ka ngritur padi penale kundër të paktën 30 personave në Prokurorinë e Shkupit në lidhje me çështjet e Reket dhe Unionit Ndërkombëtar, duke pretenduar abuzim të detyrës, trajtim nga pakujdesia, mashtrim etj.

Postime të ngjashme

“Eksplodoi balona” e Janez Janshës si lajm i pavërtetë, por që nxiti reagime të ndryshme

R Zh

Për tetë muaj mbi 1 milion euro në xhep të deputetëve, për vetëm 19 seanca

R Zh

126 gjoba në trafik brenda 24 orëve

R Zh

Joveski: Prokuroria po monitoron ndërtimin e ndërtesave shumëkatëshe në Shkup

R Zh

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...