Agjencia Zhurnal.mk
Opinion

Boll më padrejtësi, edhe ne jemi qytetarë, taksapagues në këtë vend të mallkuar dhe të zi!

Nga Jetulla Qerimi

S’ka drejtësi për shqiptarët në Maqedoni!

Sopoti, Monstra, Alfa, Rasti i Kumanovës, 27 Prilli, Almiri i Vogël, Gra të Divorcuara Pa Dijeninë e tyre, Vjedhje Votash, Diktaturë, Kërcënime, Ndjekje, Shpifje, Vrasje, Dhunë fizike e psikike, ky është fati i shqiptarëve në këtë shtet të padrejtë që quhet Maqedoni dhe jo “challenge për rastin Monstra” por DUHET ME PROTESTU I MADH E I VOGËL PËR DREJTËSI!

TË GJITHA RASTE TË MONTUARA me dënime me shekuj dhe jo të argumentuara për opinionin.

Ajo që u mungon shqiptarëve është një organizim mbarshqiptarë me avokatët më me ndikim në botë që të zgjidhen rastet me ekspertiza ndërkombëtare!

Lotët e nënave, baballarëve, grave, fëmijëve nuk u ndalën dhe kjo është tragjedi me paramendim për popullin shqiptar i cili është autokton dhe një trajtim të tillë nuk e meriton!

Boll më padrejtësi sepse edhe ne jemi qytetarë, taksapagues, veprimtarë të këtij vendi të mallkuar dhe të zi!

*Postim në facebook nga vëllai i Rexhail Qerimit nga Opaja e Kumanovës, që u dënua me burgim të përjetshëm për rastin “Alfa” lidhur me vrasjen e një polici shqiptar dhe për të cilin rast ka dëshmi dhe video incizime se ai do të dal i pafajshëm. Reagimi vjen pak ditë pasi që Gjykata Themelore refuzoi përsëritjen e gjykimit edhe pse për këtë kishte vendosur Gjykata e Apelit.

Postime të ngjashme

Zaevi eshte treguar “vizionar” i nenshtrimit

D V

Një pyetje publike:Pse nuk po u ndahen shqiptarëve padrejtësitë dhe vuajtjet?!

D V

‘Ballkani i Hapur’, nismë e dështuar që nga përpara ?!

R Zh

Vjen kërkesa publike për kryeministrin Kurti

D V

Zaevi eshte treguar “vizionar” i nenshtrimit

D V

Opinion / Etiketat e turpit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...