Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

“BOLL MË” protesta para Qeverisë: Rasteve sociale t’u falen borxhet e rrymës

Shkup, 11 shkurt – Aktivistët e iniciativës qytetare “Boll më”, protestuan sërish sot para ndërtesës së Qeverisë. Ata akuzuan kompaninë EVN se lëshon fatura paushallë të energjisë elektrike, të cilat nuk pasqyrojnë harxhimet reale që bëjnë qytetarët.

Poashtu, përsëritën kërkesën për faljën e borxheve për rastet sociale dhe shlyerjen e kamatave. Në videon më poshtë, sjell të plotë konferencën për media të mbajtur para Qeverisë nga përfaqësuesit i iniciativës qytetarë “Boll më”, Krenar Osmani.

Postime të ngjashme

Nga sot hyrja në Gjermani vetëm me test negativ

D V

Rritet numri i rasteve të reja me Kovid-19, trendi i paraqitjes së llojeve të reja me siguri do të vazhdojë

D V

Në vendkalimin kufitar Bogorodicë për dalje nga shteti pritet 40 minuta

D V

ASH caktoi kandidatin e saj për kryetar të Dibrës

D V

Mot shumë i nxehtë me temperatura mbi 40 gradë Celsius

D V

Punëtorët e ndërtimtarisë punojnë në temperatura mbi 40 gradë Celsius

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...