Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Shqipëri

Bomba artizanale që alarmoi Vlorën, cilat janë dyshimet e para

Eksplozivi i vendosur mbrëmjen e djeshme në lagjen Pavarësia në Vlorë, në zonën pranë Pallatit të Kulturës është rreth 200 gram e vendosur me telefon.

Mësohet se lënda plasëse është e llojit tritol e përgatitur në mënyrë artizanale.

Grupi hetimor ka marrë kamerat e pallatit të Kulturës si dhe disa biznese përreth. Mësohet se policia nuk e ka ende të qartë nëse lënda plasëse i ka rënë ndonjë makine në ecje apo i është vendosur në afërsi të ndonjë makine të parkuar.

Grupi hetimor po kontrollon lëvizjet e personave të ndryshëm në atë zonë ku u gjet pakoja për të shkuar te autorët që mund të kenë vendosur lëndën plasëse si dhe shënjestrën.

Postime të ngjashme

Nxirren trupat e pajetë të dy viktimave nga zjarri në Berat

S.B.

Jep dorëheqjen nënkryetari i bashkisë së Durrësit, Florian Tahiri/ Kandidat i PDIU-së më 25 prill

S.B.

8 Marsi, Veliaj: Gratë mbështesin punët e mira; Ne kandidojmë Luljetën dhe Najadën, ata Saliun dhe Flamur Nokën

S.B.

Meta ktheu kontratën për koncesionin e Rinasit/ Kuvendi ja rrëzon me 84 vota

S.B.

Lëndohet rëndë 28-vjeçari pasi u shtyp nga vetura ne rrugën Tetovë-f.Trebosh

S.B.

Arrestohet një person në Ferizaj, sulmoi seksualisht një femër

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...