Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Bombë energjike nga pemët e thara: Me këtë përzierje të shijshme lodhja zhduket!

Pos që është burim i shëndetshëm i sheqerit natyral, rrushi i tharë siguron edhe vitaminat A, B6 dhe hekur

Me kaça dhe hithër do t’i ofrojë organizmit përkrahjen e fuqishme energjike! – transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 1 lugë rrush të tharë,
– 2 lugë kaça të thara,
– 1 lugë fletë të imtësuara hithre,
– ½ lugë mjaltë.

Përgatitja:

Bluani një lugë rrush të tharë, dy lugë fruta kaçe dhe një lugë hithra të imtësuara.

Shtoni gjysmë lugë mjaltë dhe përzieni mirë.

Në mëngjes dhe në mbrëmje hani nga një lugë.

Lodhja do të zhduket.

Postime të ngjashme

Rolatë me mish: Nga jashtë kërcëlluese, brenda përsosmërisht e mbushur me erëza!

S.B.

Qofte daneze: Shumë të shijshme, 10 herë më të shëndetshme se qoftet që gatuhen tek ne

S.B.

Një truk që as profesionistët nuk do ta zbulojnë! Një recetë origjinale për ‘Brownie’

S.B.

Gjyveç me mish qengji dhe turli

S.B.

Musaka me presh e kërpudha

S.B.

Kremi katalan: Si të përgatisni këtë ëmbëlsirë tipike spanjolle

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...