Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Bombola ishte harxhuar dhe nuk kishte plasur, Klinika e Tetovës sqarohet rreth rastit

Zhurnal Ads

Tetovë, 1 nëntor – Lajmi i liferuar për plasjen e bombolës së gazit dhe vdekjen e katër personave në Spitalin Klinik të Tetovës, është shpifje dhe nuk ka asnjë të vërtetë rreth kësaj ngjarje duke u mbështetur në burime të Spitalit klinik.

Nga Spitali i Tetovës i përgënjeshtrojnë këta lajme duke i quajtur shpifje të ulëta. ”Nuk është e vërtetë se ka plasur bombola, dhe ka të vdekur. Në mbrëmje është harxhuar gazi dhe në mëngjes e kemi mbushur, tani punon dhe s’ka asgjë”, thonë nga Spitali.

Sa i përket të vdekurve ata kanë ndëruar jetë nga Covid 19 dhe nuk janë shkaku i plasjes së bombolës së gazit.

Nga atje bëjnë apel se në këtë kohë pandemie nuk është mirë të shpifin me lajme të tilla për të krijuar panik dhe kaos tek popullata.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Diplomatët evropian: Të vazhdojnë bisedimet me Bullgarinë

D J

Ulet numri i të infektuarve nga Kovid-19, mjekët amë morën protokoll për mjekim me Ivermektin

Z H

Kuvendi fillon procedurat për miratimin e Ligjit për regjistrimin e popullsisë

T E

Myftinia e Gostivarit shënon lindjen e Muhammedit A.S

T E

Editorial: Regjistrimi i popullsisë të ndodh vitin e ardhshëm nën vëzhgimin e ndërkombëtarëve!

Z H

Banka popullore parashtroi padi penale kundër ish-personave përgjegjës në Eurostandard

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...