Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Bomgartner, Ambasador i ri i Francës në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 2 tetor – Zhurnal.mk – Këshilltari për Punë të Jashtme, Siril Bomgartner është emëruar për ambasador i ri i Republikës Franceze në Maqedoninë e Veriut në vendin e Kristian Timonier, informon Zhurnal.

Emërimi i Bomgartner për ambasador në Shkup u zyrtarizua në gazetën zyrtare të Francës.

Ai deri tani ka kryer disa funksione, ndërsa njëra prej tyre ishte zv.sekretar gjeneral për çështje evropiane në Kej D’Orsej. Më parë ka qenë dhe këshilltar i parë në ambasadën e Francës në Bullgari.

Timonier do të angazhohet në funksione tjera në Francë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Heqja e platformave në plazhet në Strugë: Për Merkon nuk janë ilegale, ASH-ja e quan mashtrim të qytetarëve

Bekim Laçi

Rishikimi i buxhetit, dyfish më shumë për qeverinë

Zekirija Haxhiu

4 raste të reja dhe 1 viktimë nga Covid

Zekirija Haxhiu

Gjykatësit me rritje të pagave prej 15% deri në vitin 2022

Zekirija Haxhiu

Shekerinska: Treguam se mund të kontribojmë si aleatë në NATO njejtë si të tjerët

Zekirija Haxhiu

Zaev – Duda: Është shumë e rëndësishme mbështetja polake për RMV-në në BE

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...