Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Boneva në izolim, rasti “Drumarina” shtyhet për më 10 maj

Zhurnal, 8 prill – Zhurnal – Për shkak të izolimit shtëpiak të të akuzuarës Silvana Boneva, seanca e sotme për rastin “Drumarina” është anuluar për më 10 maj. Gjykatësi Marin Stanevski para anulimit të seancës ka njoftuar se mbrojtja e të akuzuarës ka dorëzuar vërtetim për izolim për shkak të Kovid-19 dhe mbikëqyrjes shëndetësore.

Në seancën e sotme ka qenë e paraparë të dëgjohet një dëshmitar.

Lëndë e gjykimit për këtë rast si[ theksohet në aktakuzë janë llogaritë fiskale të pikave pagesore për të cilat ish deputetja e VMRO-DPMNE-së Silvana Boneva dyshohet për mashtrim të rreth 100.000 eurove, para të Kuvendit.

Përfaqësues i akuzës në këtë rast është prokurori Publik, Artan Ajro.

Postime të ngjashme

Nuhiu takon Isenin / Gjuha shqipe edhe do të shkruhet edhe do të mbrohet gjithandej

R Zh

Komuna e Çairit shënon ditën e planetit Tokë

R Zh

Sllavjanka Petrovska: Apeloj te të gjithë qytetarët ta mbështesin procesin e vaksinimit

N E

Hoxha: Opozita nuk ka të drejtë të akuzon funksionarët, përderisa nuk jep llogari për (keq)menaxhimin e institucionit të Kulturës

R Zh

Analizë / RMV-të renditet i 30 në Evropë për nga numri i vdekjeve si pasojë e ajrit të ndotur me 120 vdekje në 100 mijë banorë

R Zh

Nga nesër do të vaksionohen deputetët në sallën Boris Trajkovski

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...