Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Bora bllokon Kroacinë, rryma e ftohë ulet drejtë Ballkanit me të rreshura të mëdha

Shkup, 26 dhjetor – Në Gorski Kotar dhe Lika, në Banovina, Moslavina, Slavonia perëndimore, ka rënë borë që nga mëngjesi dhe për momentin shtresa e borës është më e larta në Begovo Razdoje në Gorski Kotar, 30 cm.

Sipas njoftimeve të meteorologëve, bora do të vazhdojë të bjerë në orët në vijim, kryesisht në zonën e Gorski Kotar dhe Lika, raporton Indeks.hr.

Një stuhi e fortë goditi bregdetin, kështu që është e mbyllur për të gjithë trafikun në seksionin A1 nga St. Roch në Posedarje dhe Autostrada Adriatik nga Karlobag në Shën Maria Magdalena.

Uragan pritet të bie me shi përgjatë bregdetit gjatë ditës së nesërme, veçanërisht në zonën e Dalmacisë.

Një alarm i kuq meteorologjik është në fuqi për rajonin e Rijekës, Kvarner dhe kanalin Velebit, si dhe një paralajmërim portokalli për rajonin e Gospic, bregun perëndimor të Istrisë dhe Dalmacisë.

Ndërkohë që rryma të ftohta me të rreshura të borës pritet edhe në vendet tjera të Ballkanit, ku njejtë gjatë ditëve të kaluara borë kishte në Bosnjë dhe Hercegovinë dhe Mal të Zi.

Postime të ngjashme

Sa të rezikuar jemi? Kroacia dhe Slovenia regjistrojnë rastet e para me variantin afrikano jugor

T E

Mihailoski: Me ngritjen e standardit ekonomik, të rinjtë do arrijmë t’i mbajmë këtu të bëjnë të ardhme dhe karierë

T E

Kërkohet paraburgim për dy pjesëmarës në protestën për rastin Monstra

T E

721 raste të reja, 171 të shëruar dhe 7 të vdekur, bilanci nga Covid 19

T E

Digjet një veturë në autostradën Shkup-Veles

T E

Fadil Zendeli kandidat për kryetar komune në Gostivar?

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...