Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Bora bllokon Kukësin, nxjerr jashtë funksionit linjat elektrike në fshatra, zbardh edhe Shkodrën pas dy vitesh

Dëbora ka mbuluar dhe ka bllokuar të gjithë Kukësin me bardhësinë e saj. Dosja.al ka mësuar se në Has është shumë i vështirë qarkullimi me mjete dhe se këshillohet vetëm kalimi me zinxhirë.

Nga ana tjetër mësohet se në disa zonë të thella ka nxjerrë jashtë funksionit linjat elektrike, si në fshatin Kolesian ku Kolesian shtyllat e tensionit të mesëm dhe të ulët u rrëzuan.

Shkodra është zbardhur për herë të arë, pas dy vitesh. Mbrëmjen e sotme ,në orën 20:00 kanë nisur reshjet e para të dëborës, në qytetin më të prekur nga përmbytjet pas reshjeve të shumta.

Postime të ngjashme

Basha me biznesin në Durrës: Programi ynë ekonomik e kthen Shqipërinë në duart e prodhuesve

S.B.

Një i plagosur me armë zjarri afër Piramidës në Tiranë, dyshohet që autori të ketë përdorur silenciator

S.B.

Ja si do të jetë sigla e marrëveshjes së PD-së me aleatët në zgjedhje e 25 Prillit!

S.B.

Shtrëngohen masat anti-Covid? Sot vendimi nga Komiteti Teknik i Ekspertëve

S.B.

Rëndohet situata nga Covid/ Pjesa më e madhe e të infektuarve janë të grupmoshës 30-39 vjeç

S.B.

I ati nuk e di që ka humbur të birin, mjekja tregon fjalët e fundit të 17-vjeçarit: O teta më falni…

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...