Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Bora dhe acari shfaqin vështirësitë e para rrugës për në Stazhë

Zhurnal Ads

Gostivar, 13 janar – Rreshjet e borës pasditën e sotme kanë mbuluar rrugën e Strazhës çka ka krijuar edhe vështirësitë për të gjithë automjetet që janë duke zhfrytëzuar këtë aks rrugor.

Për shkak të depërtimit të masës së ftohtë të ajrit nga veriu, nesër në mbarë vendin do të ketë të reshura lokale, të cilat pothuajse gjithkund do të jenë të borës dhe më të theksuara në pjesët perëndimore, ku përveç në vendet më të larta, shtresë e hollë e borës diku do të krijohet edhe në vendet më të ulëta.

Tempraturat maksimale të ditës do të jenë në interval prej 4 deri 11 gradë Celsius.

Nesër dhe gjatë fundjavës në pjesën më të madhe të vendit temperaturat do të jenë nën 0 gradë clesius, ndërsa në disa vende tempraturat e mëngjesit do të ulen deri -15 gradë Celsius.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Zaharieva: Fushata antibullgare në Shkup nuk është ndaluar, në momente po përkeqësohet!

E.E.

Janevski: Qendrat e skijimit janë ende të mbyllura, ndërsa vauçerët vlejnë deri në mes të dhjetorit

E.E.

Konevski: Mijalkov nuk ka ambicie për lider por ka të drejtë të shqetësohet

T E

Maas: Jo gjithçka do të ndryshojë nën udhëheqjen e Bajdenit, por do të jetë më mirë

E.E.

Kroacia fuqishëm mbështet rrugën evropiane të Maqedonisë së Veriut

admin

Ivanovska: Intervistat për punësim shfrytëzohen për punësim të kandidatëve të kualifikuar

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...