Bora e parë e dimrit për këtë vit në Shqipëri, zbardhet Kukësi

Bie dëbora e bardhë për këtë sezon në Shqipëri. Maja e Gjallicës në Kukës është zbardhur nga bora e parë e dimrit.

 

Moti i paqëndrueshëm dhe ulja e temperaturave ka sjellë reshje dëbore në lartësitë në lartësinë 1900 metra mbi nivelin e detit.

Sipas MeteoAlb, gjatë pjesës së dytë të ditës së sotme parashikohet përmirësim i dukshëm i kushteve të motit duke bërë që të ketë intervale të shpeshta me kthjellime.

Temperaturat e ajrit do të ulen duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 24°C.

Era do të fryjë mesatare deri e forte me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi permanent Verior duke sjell në brigjet detare dallgëzim 4 ballë.

Related posts

Mbërrijnë në Rinas 18,720 doza të tjera të vaksinës së Pfizer

D V

Aktivizohet një vatër zjarri në Gjirokastër

N E

Udhëtimet drejt Holandës / Njoftim i rëndësishëm nga aeroporti “Nënë Tereza”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More