Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Bora shkakton kaos në pjesën qendrore të SHBA, anulohen qindra fluturime

Më shumë se 200 fluturime u anuluan për shkak të stuhisë që goditi pjesën qendrore të Shteteve të Bashkuara dhe që solli deri në 40 cm dëborë në shumë shtete.

Temperaturat ranë disa gradë nën zero dhe shumë shkolla u mbyllën. Probleme u raportuan dhe në disa rrugë duke shkaktuar vonesa dhe pengesa në qarkullimin e mjeteve.

Shërbimi Kombëtar i Motit, i cili është i vendosur pranë Omaha, bëri me dije se reshje të tilla bore nuk ishin raportuar prej vitesh dhe iu bëri thirrje banorëve që të marrin masa dhe për ditët e ardhshme.

Postime të ngjashme

15 vendet që kanë ekzistuar 100 vite më parë, por tani janë zhdukur

T E

Ekspertët të shqetësuar për vizitën e Papës në Irak

T E

Mbi 20 milionë të vaksinuar në Britani të Madhe

T E

Von der Layen do të ndalojë eksportimin e vaksinave nga BE-ja

T E

Izraeli do të vaksinojë punëtorët palestinezë kundër Covid-19

T E

Sulm mbi anijen izraelite/ Ministri i Mbrojtjes: Irani qëndron pas shpërthimit

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...