Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Borë në Kodrën e Diellit shkakton probleme, apel për vëmendje

Shkup, 27 dhejtor – Gjatë natës, dëborë e re ka rënë në Kodrën e Diellit, kështu që qendra e skijimit informoi se teleferikët vazhdojnë të punojnë, por bëri thirrje për kujdes për shkak të kushteve të motit. Nga Qendra e skijimit thonë se për shkak të rrethanave të tilla, një biletë gjysmë ditore me vlefshmëri të plotë të ditës do të jetë në qarkullim.

“Gjatë natës nga ora 23:00 deri në 7:00 të mëngjesit, kanë reshur 7-8 centimetra të rinj të borës së re, por shpatet e skive u dëmtuan shumë nga shkrirja e mbulesës së mëparshme dhe për këtë arsye skiatorëve u duhet shumë kujdes. Në të njëjtën kohë, ka mjegull dhe prandaj nevojitet më shumë kujdes”, informon Zhive Aleksovski, drejtor i qendrës për skijim Kodra e Diellit.

Për shkak të kësaj gjendje, teleferiku “Ceripashina” nuk do të funksionojë, dhe “Shën Ilia” dhe teleferikët “Aerodrom” dhe “Ge”.

Postime të ngjashme

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Mariçiq: Kjo është një ditë e madhe për shtetin ligjor dhe për sundimin e së drejtës

T E

Spasovski: Hetimi duhet të dëshmojë ku është lëshimi dhe nëse dikush i ka ndihmuar Mijallkovit

T E

Zhurnal mëson / BDI nesër mbledh kryesinë në Reçicë të Vogël

Bexhet Musliu

Todorov i drejtohet Mickoskit: Ik, derisa unë luftoja kundër Zaevit ti ndërtoje hidrocentrale

T E

Arjanit Hoxha takim pune me kolegun e tij turk, Bekir Pakdemirli

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...