Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Borell: BE do të zhvillojë bisedime urgjente mbi çështjen Izraelito-Palestineze

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Europian do të zhvillojnë bisedime urgjente, pas përshkallëzimit të luftimeve mes Izraelit dhe Palestinës. Nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Twitter” Josep Borell, bëri me dije se është e papranueshme humbja e jetëve të civilëve.

“Ne si BE do të koordinohemi dhe do të diskutojmë se si të kontribuojmë për t’i dhënë fund luftës aktuale”, është shprehur me tej Borell.

Postime të ngjashme

Britania mund të shtyjë heqjen e masave kundër koronavirusit

Bekim Laçi

Putin: Gati të ekstradojmë të gjithë hakerat nëse edhe SHBA bën një gjë të tillë

Bekim Laçi

Mbretëresha Elisabeth pret presidentin Biden për çaj

Bekim Laçi

Biden për herë të parë në një samit të NATO-s

Bekim Laçi

Betohet qeveria e re izraelite, nëntë gra ministre

Bekim Laçi

Zviceranët votojnë kundër masave për ndryshimet klimatike

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...