Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Borisov rezulton pozitiv me Coronavirus

Zhurnal Ads

Kryeministri i Bullgarisë Boyko Borissov ka dalë pozitiv në testin për koronavirus dhe ai njoftoi se do të qëndrojë në shtëpi.

“Pas dy testeve PCR negative, unë isha pozitiv sot. Ndjej shqetësime të përgjithshme. Mjekët rekomanduan të qëndroj në shtëpi,” shkruan Borissov në Facebook.

Ai tha se ka informuar autoritetet shëndetësore për të gjitha kontaktet e tij në ditët e fundit, raporton agjencia bullgare BTA.

Më 23 tetor, Borissov tha se ishte izoluar pasi ishte në kontakt me zëvendësministrin e Zhvillimit Rajonal Nikolai Nankov, i cili ishte pozitiv për virusin korona.

Borissov ka anuluar të gjitha takimet e tij dhe takimet publike për ditët e ardhshme.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Gjermania synon përmirësimin e sistemeve të ventilimit për të luftuar koronavirusin

admin

​Transplantimi i zemrës së derrit tek njeriu mund të jetë realitet në 2021-in

admin

Tjetër ditë e zezë për Italinë, 636 të vdekur dhe rreth 38 mijë të infektuar me Covid

T E

Themelimi i OKB-së shënohet me mbjelljen e 100 pemëve dekoruse

admin

Sarkozy del para gykatës, nën akuzën për korrupsion

T E

Çdo përmbajtje që i dëshiron vdekje Presidentit Trump, do të hiqet nga rrjetet sociale

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...