Agjencia Zhurnal.mk
Shëndetësi

Boronica ulë rrezikun e sëmundjes së zemrës

Ndoshta është e vështirë të besohet, por një nga ushqimet më të vogla që mund të hani mund të jetë ushqimi që ju ndihmon në uljen e rrezikut të sëmundjes së zemrës.

Atëherë, cili është ai ushqim i vogël? Pse është boronica?

Boronicat janë provuar shkencërisht se janë një ushqim që shmang sëmundjet e zemrës sepse dihet që është një burim i mirë i polifenoleve që mund të ndihmojnë me rrezikun kardiovaskular dhe parandalimin e sëmundjes.

“Më pëlqen të marr një shtim të ngjyrës blu me boronicë. Një numër në rritje i provave shkencore tregon se boronicat mund të jenë pjesë e modeleve të ngrënit për të përmirësuar shëndetin kardiovaskular, veçanërisht si pjesë e një jetese të shëndetshme në përgjithësi”, thotë Maya Feller, dietologe e certifikuar, raporton “Eatthis.com”. 

Boronicat përmbajnë vitamina të dobishme (të tilla si C, K, mangan dhe kalium) dhe janë një burim i shkëlqyeshëm i fibrave, përmbajnë 3.6 gram fibra për porcion.

Boronicat në të vërtetë janë të certifikuara si të shëndetshme për zemrën nga .Certifikim të Ushqimit adekuat për Zemër i Shoqatës Amerikane të Zemrës.

Postime të ngjashme

Përfitime shëndetësore që nuk i prisni nga frutat më të famshme të verës

D V

Pijet më të mira për një metabolizëm të shpejtë

D V

Ushqimet dhe pijet që duhen konsumuar në rast dehidratimi

D V

A duhet t’i kontrolloni rregullisht nivelet e kolesterolit?

D V

Ananasi është e vetmja frutë që mund të hahet pas vaktit!

D V

Shkoni në shtrat të uritur ose hani natën vonë?

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...