Borrell: BE-ja nuk është e plotë pa Ballkanin Perëndimor

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell ka thënë se Bashkimi Evropian nuk është e plotë pa vendet e Ballkanit Perëndimor.

 

Borrell përmes një postimi në Twitter, ka thënë se është koha që të bashkohemi për të ndërtuar një Evropë më të fortë.

“Ne duhet të mbajmë një proces të besueshëm zgjerimi. BE nuk është e plotë pa Ballkanin Perëndimor . Tani është koha të bashkohemi në ndërtimin e një Evrope më të fortë. Samiti i sotëm BE-Ballkan Perëndimor jep këtë perspektivë të qartë”, ka shkruar Borrell. 

Related posts

Në pritje të vaksinave të reja, Ministria e Shëndetësisë thotë se s’ka termine të lira deri më 6 shtator

D V

Gjermania i dhuroi Kosovës 20 vetura të reja, do të shërbejnë në të gjitha pikat kufitare të vendit

Redaksia

Rusia me kërkesë urgjente dhe të drejtpërdrejt për BE-në e NATO-n, ka të bëjë me Kosovën

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More