Bosch: Serbia e ndihmuar nga Lajcak po shton presionin ndaj Kosovës për Asociacionin

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch ka thënë se Serbia me ndihmën e emisarit të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, po shton presionin ndaj Kosovës për të vazhduar me Asociacionin e Komunave Serbe.

Sipas tij, Kosova duhet të jetë e fortë dhe të zbatojë vetëm Asociacionin e ndryshuar nga Gjykata Kushtetuese.

“Kjo është gjëja e duhur për të bërë në vendin ku sundimi i ligjit ka përparësi. Kjo duhet theksuar ndaj të gjitha vendeve mike”, ka shkruar ai në Facebook.

With help of #Lajcak Serbia is increasing pressure on Kosovo to go ahead with ASSM. Kosovo should be strong and only…

Posted by Robert Bosch on Monday, October 11, 2021

Related posts

Stano: Reagimi i Borelli për Kosovën i referohet kontekstit më të gjerë, jo operacionit policor

D V

Glauk Konjufca: Ata që paguhen prej taksave të marrin pjesë në seancë

N E

Varhelyi: Të përshpejtohet procesi i zgjerimit në BE për vendet e Ballkanit Perëndimor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More