Agjencia Zhurnal.mk

Bota

Shembet krani gjigant mbi punonjësit në Indi, humbin jetën 11 persona
Tërmeti prej 6.4 shkallësh Rihter godet Filipinet
Në Mal të Zi konfirmohen 86 raste të reja me COVID-19
Bocelli kundër qeverisë Italiane për masat e koronavirusit, thirrje qytetarëve t`i refuzojnë ato
Në Mal të Zi konfirmohen 86 raste të reja me COVID-19
Koreanët sterilizojnë paratë në mikrovalë dhe makina larëse nga frika e COVID-19
Rrëzohet avioni me 500 kg kokainë
Presidenti libanez: Sulmet e Izraelit shkelin rezolutën e OKB-së
Emiratet e Bashkuara ndezin centralin e parë bërthamor të botës arabe
Irani arreston liderin e një grupi opozitar
Koronavirusi hyn në qeverinë austriake
Në Bosnje e Hercegovinë regjistrohen 231 raste të reja me COVID-19
SHBA, një marins i vdekur e tetë të humbur në misionin stërvitor me mjete amfibe
Zgjedhjet në Mal të Zi, shqiptarët të bashkuar në dy lista, synohen tre mandate deputetësh
Presidenti i Brazilit, moskokëçarës për COVID-19: Njerëzit vdesin çdo ditë, kjo është jeta
SHBA rrit në mënyrë drastike tarifat për azil dhe dokumente
Turqia ndanë ndihmë financiare gjatë Pandemisë për 1.2 milion
Vietnami regjistron të vdekurit e parë nga COVID-19
Mbi 46 mijë viktima nga COVID-19, Meksika shteti i tretë në botë për numrin e vdekjeve
Ky shtet mposht koronavirusin, shërohet pacienti i fundit
SHBA-ja regjistron mbi 1,400 vdekje nga koronavirusi
Pse shtetet e mëdha e kanë të vështirë të luftojnë pandeminë?
​Mjekët në Maltë kërcënojnë me grevë nëse nuk anulohen festivalet muzikore
Fauci shpjegon si do bëhet shpërndarja e vaksinës
BE sanksione ndaj zbulimit rus dhe kompanive kineze e koreano-veriore
Profili i Zonjës së Parë, Melania Trump
Pakistan, vritet në sallën e gjyqit shtetasi amerikano-pakistanez
Putin nënshkruan ligjin që mundëson proces zgjedhor disaditor
Xhamitë e zbrazura për festën/ Në xhaminë e madhe të Mekës, falja është bërë pa besimtarë
Trump “ndryshon mendje”, thotë se nuk dëshiron shtyrjen e zgjedhjeve në SHBA
Pamje tronditëse, fëmijë e të rritur që flenë rrugëve të Greqisë, mediet: Qeveria të gjejë urgjent zgjidhje për emigrantët
Shtatë luftërat, ku forcat guerile mposhtën ushtritë profesioniste
error: Content is protected !!