Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Braçe kritikon mediat greke, për javë të tëra vutë shqiptarët në shënjestër

Zv/kryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe i ka bërë thirrje mediave greke të kërkojnë ndjesë që përfshinë shqiptarët në krimin e Glyka Neras, ku Babis Anagnostopulos vrau gruan e tij Caroline Crouch.

Tashmë që të gjitha pistat e grabitjes u përmbysën dhe e krimi u zbardh, Braçe thotë se 20-vjeçaren nuk e ka vrarë asnjë shqiptar, por media greke është e mbytur në stereotype me baza etnike.

Ai thotë se pikërisht mediat e vendit fqinj për javë të tëra vuri shqiptarët në shënjestër, madje një prej tyre e shpallën fajtor, ndërkohë që nuk kishte ndodhur asnjë grabitje në banesën e çiftit.

Për Braçen, krimi nuk ka komb e kombësi dhe agjencitë shqiptare dhe greke ligjzbatuese duhet të punojnë më afër për t’u ofruar qytetarëve paqe e qetësi.

Postime të ngjashme

“Para 31 gushtit hapim tunelin e 5″/ Balluku: Brenda vjeshtës lidhet Sauku me Maternitetin e ri!

D V

Rindërtimi në Vaqarr, Rama: Shëmbëlltyrë kuptimplotë e solidaritetit shqiptar

D V

Manastirliu nga Saranda: Vijnë sot 50.000 doza të tjera vaksinash Pfizer, apel për studentët të vaksinohen përpara fillimit të vitit të ri akademik

D V

Richard Grenell për vizitë në Shqipëri, publikon foton me Ramën: Në një Tiranë shumë të nxehtë!

D V

Shpërthimi i bombolës në Velipojë, pas dy vajzave ndërron jetë edhe nëna

D V

Mbetet kritike situata e zjarreve në Vlorë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...