Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Brazil/ 5milion të infektuar dhe 150 mijë viktima nga Covi 19

Brazili ka arritur në shifrën e 5 milion të prekurve nga Covid 19 që nga fillimi pandemisë në dhjetorin e kaluar.

Ministria e shëndetësisë e Brazilit raportoi 31,553 raste të reja të Martën, duke sjellë infeksionet totale në nivelin e 5,000,694 rasteve.

Brazili është në vendin e tretë pas SHBA dhe Indisë, numeri I viktimave ka shkuar në shifrën e  148,228 personave.

Sao Paolo ka qenë rajoni më I goditur me rreth 34 mijë viktima dhe Rio de Janeiro me 19 mijë viktima.

Bolsonaro ka hedhur poshtë kritikat për trajtimin e pandemisë, por vendimi i tij për të kundërshtuar bllokimet dhe përqendrimin në ekonomi ka qenë jashtëzakonisht përçarës

Postime të ngjashme

SHBA, zhduket gripi mes pandemisë së COVID-19-s

T E

Arriti në Gjermani para 6 vjetësh, tani emigranti kërkon të bëhet deputet

T E

OBSH: Mbi 850 mijë vdekje në të gjithë Evropën

T E

Ndërhyn Putin: Tensione në Armeni – dorëheqje, raketa … presidenti ka tre ditë

T E

Albin Kurti reagon për sulmin ndaj gazetarit, Visar Duriqi

T E

Rriten numrat me Covid-19 në Itali, disa qytete rrezikojnë mbylljen

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...