Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Brenda 24 orëve sanksionohen 320 shoferë në kryeqytet

Shkup, 13 shkurt – Ministria e Punëve të Brendshme njofton se policia e trafikut ka sanksionuar 320 shoferë në territorin e Shkupit gjatë 24 orëve të fundit.

Për vozitje pa patentë shoferi janë sanksionuar 26 persona, 20 për vozitje nën ndikim të alkoolit, 29 për përdorim të celularit gjatë vozitjes janë shqiptuar tetë gjoba për kalim në semafor të mbyllur, 67 për mosrespektim të shpejtësisë dhe 75 për parkim të parregullt.

Postime të ngjashme

Thyhen disa drunj në stadiumin e Tetovës, kërkohen autorët

Z H

Xhaferi-Gërvalla Shvarc: Intensifikim i politikave dhe marrdhënieve ekonomike Maqedoni – Kosovë

Z H

Pendarovski nuk do t’i nënshkruajë ndryshimet në Kodin Zgjedhor

Z H

Ambasadori çek Toman vizitoi Ministrinë e Bujqësisë

Z H

Zaev: Parlamenti ta mbështesë reformën e administratës

Z H

17 të shëruar dhe 74 raste të reja me Covid, vdesin dy pacientë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...